שבעה גביעים

כל הזכויות שמורות לאורי רז

שבעה גביעים
חבילת הריידר
שבעה גביעים
חבילת ה Thoth
שבעה גביעים
השחר המוזהב
שבעה גביעים, חבילת הריידר. שבעה גביעים, חבילת ה thoth. שבעה גביעים, חבילת השחר המוזהב.

בקלף מחבילת הריידר דמות האיש הינה הצל (במונחים של Carl Jung) – אותם חלקים של האישיות שמודחקים, לא מפותחים, ולא מודעים. הצל מכיל דברים חיוביים ושליליים, אך כולם לא מודעים. הגביעים מכילים מיני דברים דמיוניים ומרחפים בשמיים מסמלים אשליות – הריחוף (כמו באס הגביעים ובניגוד לקלף ארבעת הגביעים) מעיד על דבר מה לא ממשי. הגולגולת (משתקפת מהגביע השני מימין בשורה הקדמית) הינה סימן סכנה.

הצל עומד כמו מנצח בתזמורת – הוא שולט באשליות ומוביל אותן כרצונו, ובכך גורם לסכנה מפניה מזהירה הגולגולת. אשליות לכשעצמן אינן מסוכנות (ומה רע לפנטז מדי פעם מה היית עושה עם מליון דולר ?), אך שליטת החלקים הלא מודעים של האישיות בחלקים המודעים כן.

בספרו כותב Waite כי הגביעים ותוכנם הם חזיונות ופנטזיות. את הקלף הוא מפרש כתמונות העולות מתוך התבוננות פנימה, סנטימנטים, דמיונות, ודברים כפי שהם משתקפים בראי ההרהורים. משמעות הקלף הפוך תאוות, רצונות, החלטיות, ופרוייקט.

השחר המוזהב: נצחון אפשרי, המפוספס עקב עצלנות. הצלחה מדומה, מרמה ברגע הנצחון לכאורה. שקר, שגיאה, הבטחות בלתי-ממומשות. שכרות, זעם, יהירות. תאווה, ניאוף, אלימות כלפי נשים, הוללות אנוכית, מרמה באהבה וידידות. לעיתים קרובות הצלחה ללא המשך.רשימת מקורות
  1. The Pictorial Key to the Tarot, by Arthur Edward Waite.

  2. The Book of Thoth, by Aleister Crowley.

  3. Book T, by Mathers.חזרה לאינדקס דפי הפרשנויות