קלף שני מטות

כל הזכויות שמורות לאורי רז

הקלף בחבילת הריידר

בחבילת הריידר יש לקלף שתי פרשנויות מנוגדות - מצד אחד עושר, הון, הוד והדר, ומצד שני סבל פיזי, מחלה, אכזבה, עצב, דאבון לב. האיור מדגים את המשמעות השנייה - אדון צופה על אחוזתו ועל גלובוס לסירוגין, כמו החולי, כאב הלב, והעצב של אלכסנדר מוקדון בתוך עושרו הרב העולם הזה. משמעות הקלף הפוך - הפתעה, פליאה, תחושת קסם, רגש, דאגות, פחד.

הקלף בטארוט השחר המוזהב

בחבילה של השחר המוזהב משמעות הקלף כוח, שלטון, ושילוב הרמוני של שלטון וצדק. אומץ, תעוזה, חוסר בושה, נקמה, החלטיות, נדיבות, גאווה, רגישות, אמביציה, עידון, חוסר מנוחה, סערה, ותבונה, אך עקשן ובלתי-סלחן.

קבלה

הקלף נקשר לספירת חכמה בעולם אצילות, עולם הרוח והאש.

כספירה של שפע והתפשטות בעולם אצילות, הקלף מייצג רצון, אנרגיה, ויצר המופנים להתרחבות והתפשטות. אילו מתבטאים בקלף של השחר המוזהב כאמביציה, נדיבות, חוסר מנוחה, וסערה. בחבילת הריידר אפשר לראות את יצר ההתפשטות ככוח והשלטון של אלכסנדר מוקדון היוצא לעבוש את העולם.

אסטרולוגיה

הקלף מתאים לדקאן הראשון של מזל טלה. הדקאן נשלט על-ידי מאדים. משמעות הדקאן אומץ, כוח, התנשאות, וחוסר בושה.

מאדים במזל טלה, מסמל אנרגיה ורצון ההופכים תחת הנחיית הרצון לפעולה. אנרגיה זאת תשרוף את עצמה אם לא תוכנס למסגרת מגבילה. אנשים עם מאדים במזל טלה צריכים להוכיח את כוחם באופן קבוע - מה שיכול להסתיים בשלטון יציב כשל הקיסר, הקלף של מזל טלה, או בחורבן כבקלף המגדל בעקבות נסיונות דיכוי כבקלף עשרת המטות המביא את סדרת המטות לסיומה הטבעי.

ע"ב שמות

בקלף זה שולטים המלאכים והואל ודניאל מע"ב שמות. והואל נקרא גדול ומתנשא, ומסייע בביטוי רעיונות, והצלחה במידה ונעשה נסיון לממשם. דניאל נקרא שופט רחום. שני המלאכים מאזנים זה את זה ומספקים תמיכה בראשית תהליך הגדילה וההתפשטות, אך שום דבר מעבר לשלב ראשוני זה, בשל צדקת השפיטה, שאינה מעדיפה את הרם והמתנשא.

טארוט השחר המוזהב חבילת הריידר חבילת ה Thoth
שני מטות, טארוט השחר המוזהב, אלית אבני. שני מטות, חבילת הריידר. שני מטות, חבילת ה Thoth.


רשימת מקורות

חזרה לאינדקס דפי הפרשנויות