קלף שבעה מטבעות

כל הזכויות שמורות לאורי רז

הקלף בחבילת הריידר

בקלף מחבילת הריידר מצוייר איש צעיר נשען על מטו, ומסתכל בריכוז על שבעה מטבעות המחוברים לשיח. ניתן לאמר כי אוצרותיו וליבו נמצאים שם. משמעות – כסף, עסקים, ומסחר. משמעות הקלף הפוך – סיבות לדאגה בנוגע לכסף שאולי עומד להלוואה.

לדמות בקלף יש מגפיים בצבעים שונים. ככל הנראה, מדובר בשגיאת דפוס. בשתי ההדפסות הראשונות של החבילה מ 1910 המגפיים באותו צבע.

הקלף בחבילת השחר המוזהב

בחבילה של השחר המוזהב משמעות הקלף הבטחות בלתי ממומשות להצלחה. התפוגגותו של מזל מבטיח לכאורה. אכזבה, אומללות, עבדות, כורח ושפלות. עובד אדמה המפסיד מעבודתו זאת. מראה, לעיתים, על רווחים פעוטים, ובודדים, שאינם נושאים פירות למרות ההבטחה הטמונה בהם על פניו.

ניצני הורדים שאינם פורחים או נוגעים במטבעות הם סמל לפוטנציאל בלתי-ממומש.

גיאומנסיה

המטבעות מסודרים, בעקבות סידורם בחבילות צרפתיות, כמו הסמל הגיאומנטי Rubeus, הנקשר למאדים ולמזל טלה ופירוש שמו בלטינית הוא אדום.

קבלה

הקלף נקשר לספירת חכמה בעולם עשייה - הספירה השנייה בעץ החיים בעולם החומר. ספירת חוכמה מייצגת את ההתפצלות הראשונה מהאחדות שבספירת כתר, ובעולם החומר מסמלת דואליות (זוגיות מנוגדת, כב Yin-Yang) בעולם החומר, כרווח והפסד או כוח וחולשה.

כספירה של שפע והתפשטות בעולם החומר, היא נותנת לקלף גם משמעות של הצלחה וצמיחה חומרית.

אסטרולוגיה

הקלף מתאים לדקאן השלישי של מזל שור. הדקאן נשלט על-ידי שבתאי. משמעות הדקאן היא כורח ורווח, אומללות ועבדות. הדקאן מדגיש את ההיבט השלילי של הקלף בשיטת השחר המוזהב - אומללות ועבדות. הדקאן גם מעניק לקלף את המשמעות המופיעה באיור בחבילת הריידר, של עובד האדמה המפסיד מעבודתו, כנראה ללא יכולת להשתחרר ממנה.

טארוט השחר המוזהב חבילת ווייט-סמית'
הדפסה ראשונה
חבילת ווייט-סמית'
הדפסה שנייה
חבילת Thoth
שבעה מטבעות, טארוט השחר המוזהב, אלית אבני. שבעה מטבעות, חבילת ווייט-סמית' שבעה מטבעות, חבילת הריידר - הדפסה ראשונה מ 1910, ידועה כ Pamela A with Roses & Lilies back שבעה מטבעות חבילת Thoth.


רשימת מקורות

חזרה לאינדקס דפי הפרשנויות