קלף מלך הגביעים

כל הזכויות שמורות לאורי רז

בחבילת הריידר מלך הגביעים מחזיק שרביט בידו השמאלית וגביע גדול בידו הימנית; כס מלכותו קבוע על פני הים; בצידו האחד שטה ספינה, ובצד השני מזנק דולפין. הגביע מתייחס, כמובן, למים, המופיעים בכל קלפי החצר מסדרת הגביעים. משמעות הקלף היא גבר בהיר, איש עסקים, חוק, או כמורה; אחראי, ומוכן לסייע לשואל; גם הגינות, אמנות ומדע, כולל אנשים העוסקים במדע, חוק, ואמנות. משמעות הקלף הפוך היא איש דו פרצופי ולא-ישר; מרמה, סחיטה, אי-צדק, רוע מידות, סקנדאל, ביזה, והפסדים גדולים.

בחבילה של קראולי, כבחבילת השחר המוזהב, הנסיכים מותאמים לארבעת המזלות הקבועים, ומרכבותיהם רתומות לסמלי מזלות אילו - נסיך הגביעים מתאים למזל עקרב ומרכבתו רתומה לנשר, נסיך המטבעות מתאים למזל שור ומרכבתו רתומה לשור, נסיך המטות מתאים למזל אריה ומרכבתו רתומה לאריה, ונסיך החרבות מתאים למזל דלי ומרכבתו רתומה לנערים.

הנשר הוא מסמל גם את יסוד האויר - נסיך הגביעים מתאים לחלק האוויר שביסוד המים. הנחש אף הוא סמל כפול - מצד אחד הוא מסמל את מזל עקרב לו מתאים קלף זה, ומצד שני הוא מייצג את צידו האפל של נסיך הגביעים. פרח הלוטוס שבידו השנייה של הנסיך מסמל את צידו הטוב.

משמעות הקלף בחבילת הטארוט של השחר המוזהב היא הוא שנון, חד אבחנה, אלים, אומנותי, בעל טבע פראי עם חזות שקטה. רב עצמה לטוב ולרע, אך נמשך יותר לצד הרע אם בא בברית אם כוח או חכמה גלויים. אם מוקף בקלפים מיסוד עויין – מרושע וחסר רחמים.

חבילת ווייט-סמית' חבילת ה Thoth
מלך הגביעים, חבילת ווייט-סמית' מלך הגביעים, חבילת Thoth


רשימת מקורות

חזרה לאינדקס דפי הפרשנויות