קלף מלך המטות

כל הזכויות שמורות לאורי רז

בחבילת הריידר מלך המטות הוא גבר כהה עור ושיער, נלהב, ספורטיבי, מלא חיים ותשוקה, ואצילי. המלך מרים מטה פורח, וכמו שלושת המלכים האחרים חובש כתר על גבי כיפת בד [המגינה על עור הקרקפת מפני המתכת ממנה עשוי הכתר]. הוא מתקשר לסמל האריה המקשט את גב כס מלכותו [בשיטה של השחר המוזהב הקלף מייצג את מזל אריה]. משמעות הקלף היא גבר כהה עור ושיער, חברותי, כפרי, בדרך-כלל נשוי, ישר, ומצפוני. הקלף תמיד מייצג יושר, ולעיתים חדשות על ירושה בלתי צפויה שתגיע במהירה. משמעות הקלף הפוך: טוב, אך קשוח; מחמיר, אך סובלני.

מטה פורח מופיע בספר במדבר יז' - בעקבות מחלוקת בני קורח, אלהים אומר לנשיאי שנים-עשר השבטים שמים את מטותיהם באוהל מועד, ושהמטה של נשיא השבט שיבחר בו לכהונה יפרח. למחרת בבוקר מטה אהרן פרח ושקדים, סימן לכך שאלהים בחר בשבט לוי לכהונה. המוטיב חוזר גם בטנהאוזר, שם מטה האפיפיור פורח כאות לכך שאלהים מחל לטנהאוזר על חטאיו לאחר שהתגבר על קריאותיה של ונוס לחזור לחיי חטא במשכנה התת-קרקעי.

בחבילה של קראולי, כבחבילת השחר המוזהב, הנסיכים מותאמים לארבעת המזלות הקבועים, ומרכבותיהם רתומות לסמלי מזלות אילו - נסיך הגביעים מתאים למזל עקרב ומרכבתו רתומה לנשר, נסיך המטבעות מתאים למזל שור ומרכבתו רתומה לשור, נסיך המטות מתאים למזל אריה ומרכבתו רתומה לאריה, ונסיך החרבות מתאים למזל דלי ומרכבתו רתומה לנערים.

משמעות הקלף בחבילת הטארוט של השחר המוזהב היא מהיר, חזק, חפוז, נוטה לאלימות, אך צודק ונדיב. אצילי, נבזי ומלא בוז. אם מוקף בקלפים מיסוד עויין – אכזר, חסר סובלנות, בעל דיעות קדומות ואופי רע.

חבילת ווייט-סמית' חבילת ה Thoth
מלך המטות, חבילת ווייט-סמית' מלך המטות, חבילת Thoth.


רשימת מקורות

חזרה לאינדקס דפי הפרשנויות