קלף נער המטבעות

כל הזכויות שמורות לאורי רז

בחבילת הריידר נער המטבעות מביט בריכוז במטבע המרחף מעל ידיו המורמות. הוא נע לאיטו, מבלי לשים לב לקורה סביבו. משמעות הקלף היא ריכוז, לימוד, לימודים, ובוננות. פרשנות אחרת היא חדשות, הודעות, והמביא אותן, וכן שלטון וניהול. משמעות הקלף הפוך היא בזבוז, הוללות, נדיבות, שפע, ובשורות רעות.

בחבילת מרסיי מופיעים שני מטבעות בקלף נער המטבעות, כשבשאר קלפי החצר מופיע סמל הסדרה רק פעם אחת. קראולי הפך את המטבע השני ליהלום - סמל לספירת כתר, ולאור הטהור והגבוה ביותר מתוך החומר הדחוס והקשה ביותר. זהו סמל ליכולת לרוח הכלואה בחומר וליכולת לשחרר אותה, כפי שיהלומים נוצרים במעבה האדמה, ולזהב האלכימי הניתן להפקה מה Prima Materia - החומר הראשוני איתו מתחילים את התהליך האלכימי, שהוא בדרך כלל פסולת מסוג כלשהוא.

בחבילה של קראולי, כחבילת השחר המוזהב, הנסיכה מפורשת כאלת אדמה, לדוגמא צרס או דמטר, או ככהנת שלה. בהתאם נקשרות לה משמעויות כשל הקיסרית - פריון, שפע, הריון, וכיוצא באילו.

בחבילת הטארוט של השחר המוזהב משמעות הקלף היא נדיבה, חביבה, מתמידה, רחבת לב, זהירה, אמיצה, שקדנית, ורחומה. אם מוקף בקלפים מיסוד עויין, היא בזבזנית ופזרנית.

חבילת Marseille חבילת השחר המוזהב חבילת ווייט-סמית' חבילת ה Thoth
נער המטבעות, חבילת Marseille נסיכת המטבעות, חבילת השחר המוזהב, צוירה על-ידי אלית אבני. נער המטבעות, חבילת ווייט-סמית' נסיכת המטבעות, חבילת Thoth.


רשימת מקורות

חזרה לאינדקס דפי הפרשנויות