קלף מלכת הגביעים

כל הזכויות שמורות לאורי רז

משמעות הקלף בטארוט השחר המוזהב היא היא בעלת דמיון, פואטית, טובת לב, אך נטולת כל רצון להטריח את עצמה למען אחרים. קוקטית, וטובת אופי מתחת לחזותה החלומית. דמיונה חזק מרגשותיה. מושפעת בקלות, ולכן רגישה יותר להשפעת היסודות השכנים משאר הקלפים.

Quint Lox, Angels displaying a monstrance

בחבילת הריידר מלכת הגביעים היא אישה יפה, בהירה, וחולמנית - כרואה חזיונות בגביע. אך זה רק פן אחד שלה - היא רואה, אך גם פועלת, ופעילותה מזינה את חלומותיה. משמעות הקלף היא אישה בהירה וטובת אופי; אישה ישרה ומסורה התסייע לשואל; חכמה אוהבת, ולכן מתת החזיון; הצלחה, אושר, הנאה, וכן חכמה ומידות טובות; בת-זוג מושלמת ואמא טובה. יש לקלף משמעויות שונות כאשר הוא הפוך - אישה טובה; לחילופין בעלת הישגים, אך בלתי אמינה; אישה נלוזה; מידות אופי רעות, חוסר כבוד, שחיתות.

הגביע של מלכת הגביעים, חבילת ווייט-סמית'

הגביע בקלף זה הינו שונה משאר הגביעים שבחבילה – הוא סגור עם מכסה הנושא צלב, צדדיו מעוטרים, ולצדדיו שני מלאכים מתפללים. גביע זה הינו ciborium – כלי קודש נוצרי שנועד את לחם הקודש (המכונות host המסמל את בשרו של ישו), או שריד קדוש כלשהו. האיורים על צד הגביע הם, לענ"ד, אריה ונשר או עוף החול. ישו נתפס כמלך המשיח, האריה מלך החיות והנשר מלך העופות משתלבים בפרשנות. בנצרות עוף החול הוא אלגוריה לתקומתו של ישו לתחייה, ולכן מתאים גם הוא.

חבילת מרסיי טארוט מרסיי
J. Christoph Hes
חבילה צרפתית Sola Busca
מלכת הגביעים, חבילת Marseille של Conver. מלכת הגביעים, חבילת Marseille של Johann Christoph Hes מלכת הגביעים, חבילה צרפתית מלכת הגביעים, חבילת הריידר.
השחר המוזהב
Cicero
חבילת ווייט-סמית' חבילת ה Thoth טארוט הקדושים
מלכת הגביעים, חבילת השחר המוזהב של בני הזוג Cicero. מלכת הגביעים, חבילת ווייט-סמית' מלכת הגביעים, חבילת Thoth. מלכת הגביעים, חבילת Tarot of the Saints של Robert Place.


רשימת מקורות

חזרה לאינדקס דפי הפרשנויות